פרקט במטבח חשוב לדעת

הפרקטים הפכו בשנים האחרונות לחלק אינטגרלי מבתים רבים. הם נותנים מראה חמים ונעים, כיף ללכת עליהם יחפים והם מקנים מראה עיצובי דומיננטי. אך האם כדאי לשים פרקט במטבח?

הפרדוקס

פרקט למטבח יכול להישמע כפרדוקס, כיוון שעץ הוא לא הצירוף המושלם לבישול ושטיפת ירקות וכלים. אמנם פרקט מסורתי לא היה בחירה נפוצה לחדרים שבהם הוא יכול לבוא במגע עם מים.

יחד עם זאת, כיום פרקט למטבח יכול להיות בחירה מצוינת, שיש בצידה יתרונות לא מבוטלים – האסתטיקה של המטבח תהפוך אותו לחדר מזמין שנעים לעבוד ולשהות בו והמראה שלו יוכל להמשיך את הקו העיצובי שבחרתם עבור הבית כולו. במיוחד כאשר מדובר במטבח פתוח שהוא המשך ישיר של חדר האוכל או הסלון.

בעד ונגד

ההתלבטות של רבים בעניין פרקט למטבח, קשורה בעיקר לשאלת העמידות – חוזק ולחות. כלומר האם פרקט למטבח יכול לעמוד במכה של מחבת כבד הנופל עליו או בסיר מלא מים שנשפך עליו.

פרקט בדרגת AC4 מתאים לשימוש במטבח. צריך לזכור שאמנם פרקט עץ מלא עמיד יחסית במים, אך פחות עמיד לשריטות ומכות.

פרקט למינציה עמיד לשריטות ולמכות וגם לא יינזק מנוזלים שנשפכו עליו ונוקו תוך 2 דקות. קיימות דרגות איכות שונות של פרקט למינציה למטבח, לכן לפני הרכישה מומלץ להתייעץ עם ספקים שלנו.

אפשרות מצוינת אחרת עבור פרקט למטבח היא פרקט עמיד במים העשוי בטכנולוגיה מתקדמת. פרקט כזה הוא 100% עמיד למים והתקנתו בעובי הנכון תוכל לספוג גם חבטה של מחבת ברזל יצוק, שנפל עליו בלי כוונה. יש לזכור שהאיכויות של פרקט זה יבואו לידי ביטוי גם במחיר.

מתי להתקין את הפרקט במטבח?

אנשים רבים שואלים אותי מה כדאי להתקין קודם, את הפרקט או את המטבח?⁣

את הפרקט רצוי להתקין אחרי הגעת המטבח, הדבר מאפשר גימור הרבה יותר נקי בנקודת החיבור בין הפרקט לבין תחתית הארון ובנוסף מאפשר לשמר את הפרקט אם ובמידה שתחליטו להחליף את המטבח לאחר כמה שנים.

ראשית מתקינים את המטבח ללא צוקל, לאחר מכן מתקינים את הפרקט, לבסוף,  מתאמים עם חברת המטבחים התקנת הצוקל.

חשוב מאוד להתקין את הפרקט לאחר סיום עבודות הגמר של הקבלנים בבית, זאת בכדי למנוע פגיעה בפרקט ושריטות מיותרות

איך שומרים על פרקט במטבח

אם תבחרו פרקט פולימרי עמיד למים עבור המטבח שלכם –תוכלו אפילו לשטוף אותו רגיל במים וחומרי ניקיון. אם תבחרו פרקט מעץ מלא או פרקט למינציה – כל שתצטרכו לעשות הוא לטאטא או לשאוב אותו ואז להעביר עליו סמרטוט לח. פרקט מעץ מלא דורש ליטוש מחדש אחת לכמה שנים ואילו פרקט למינציה אינו דורש תחזוקה שכזאת. יחד עם זאת עליכם לשמור על הפרקט מרטיבות, כיוון שהוא עלול להתנפח ולהינזק כתוצאה מרטיבות.

49729940mall1

לסיכום, פרקט יכול לשדרג משמעותית את המטבח ולהפוך את החלל למקום שנעים לשהות בו. שימו לב לבחור את סוג הפרקט המתאים לכם ולאחר מכן התמקדו בטקסטורה. רצוי להתייעץ עם מעצב/ת פנים בנוגע להתאמת הגוונים בין הפרקט לבין ארונות המטבח.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן